Nie udał się pierwszy mecz pomarańczowo-czarnych w sezonie 2020/21. Podopieczni Marcina Sasala przegrali w Sieniawie z miejscowym Sokołem 1:3 (0:2), a jedynego gola dla naszego zespołu zdobył Szymon Stanisławski.

Pierwszą groźną sytuację stworzyli sobie pomarańczowo-czarni, jednak już kilkadziesiąt sekund po pierwszym gwizdku arbitra niecelnie w sytuacji sam na sam strzelał Szymon Stanisławski. Napastnik KSZO dopiął swego w drugiej połowie meczu, ładnie uderzając przewrotką na bramkę Mateusza Zająca, lecz był to jedynie gol kontaktowy, bowiem pomarańczowo-czarni przegrywali po bramkach Kinga i Drelicha. Trzeciego gola dla gospodarzy zdobył Łukasz Mazurek, wykorzystując precyzyjne dogranie od Pawła Hassa. Do końca meczu ostrowczanie nie zdołali już zagrozić bramce biało-niebieskich i trzy punkty zostały w Sieniawie.

Sokół Sieniawa – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1 (2:0)

1:0 Daquan King 20 minuta

2:0 Kacper Drelich 38 minuta

2:1 Szymon Stanisławski 54 minuta

3:1 Łukasz Mazurek 70 minuta

Sokół: Zając – Grasza, Kapuściński, Drelich, Lis – Purcha, Burka, Pikiel (90′ Skała) – Kitliński, Mazurek (86′ Kasperkowicz), King (69′ Hass).

KSZO: Szymkowiak – Głaz (73′ M. Kaczmarek), Mężyk, Majewski, Persona – Szydłowski (73′ Chudyba), Mąka (57′ Paluch), Zaklika, Trochim, Chrzanowski (57′ P. Kaczmarek) – Stanisławski.

Żółte kartki: Lis, Hass – Głaz.

Sędziował: Grzegorz Jabłoński (Kraków)

W kolejnym meczu pomarańczowo-czarni zmierzą się przed własną publicznością z Orlętami Radzyń Podlaski. Spotkanie rozpocznie się w sobotę, 8 sierpnia o godzinie 17 na Stadionie Miejskim w Ostrowcu Świętokrzyskim.