W dniu dzisiejszym oficjalnie szkoleniowcem trzecioligowej drużyny KSZO został 48-letni Marcin Sasal.  Umowa z nowym trenerem została podpisana do 30 czerwca 2021 roku.

Marcin Sasal urodził się w Skarżysku-Kamiennej. W swojej karierze trenerskiej prowadził takie kluby jak Korona Kielce, Pogoń Szczecin, Podbeskidzie Bielsko Biała, Dolcan Ząbki, Motor Lublin oraz ostatnio Legionovia Legionowo, którą prowadził od 1 stycznia do 19 września bieżącego roku.

Asystentem trenera Sasala będzie Bartosz Grzelak, były piłkarz Legionovii Legionowo oraz Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Wciąż nie wiadomo czy na swoich stanowiskach pozostaną dotychczasowi asystenci – Rafał Borek i Marek Pastuszka.

Projekt zespołu, który przedstawił nam Pan Sasal wywołał na nas ogromne wrażenie, począwszy od monitorowania zdolnej młodzieży, kończywszy na seniorskiej drużynie.  – powiedział na specjalnie zwołanej konferencji prasowej dyrektor od spraw sportowych – Sebastian Mazur

Głos zabrał również trener Marcin Sasal: – Cieszę się, że wracam do swojego regionu. Zdecydowałem się tutaj przyjść, ponieważ klub KSZO to klub z tradycjami. Nie chcę tutaj niczego obiecywać na samym początku, ponieważ jestem typem trenera warsztatowego niż konferansjera. Wolę pracować z piłkarzami na treningu. Mam swoją wizję, inspiruję się futbolem holendersko-portugalskim, więc moim oczkiem w głowie będzie tutaj wdrażanie młodzieży do pierwszej drużyny, co jest niewątpliwie bolączką w polskiej piłce. Celem w lidze będzie walka o czołowe lokaty.

Wkrótce na kanale YouTube Serwis Klubu KSZO materiał wideo z konferencji prasowej z udziałem nowego trenera KSZO.