Miło jest nam poinformować, że zapowiadany już od jakiegoś czasu hitowy towarzyski mecz pomiędzy KP KSZO 1929 i Lechem Poznań odbędzie się w sobotę 7 września 2019r. o godzinie 17.00 na Miejskim Stadionie Sportowym “KSZO” w Ostrowcu Św. Spotkanie odbędzie się w ramach obchodów okrągłej rocznicy 90-lecia istnienia Klubu Sportowego Zakładów Ostrowieckich.

Drużyna z Poznania to 7-krotny Mistrz Polski, 5–krotny zdobywca Pucharu Polski, 6-krotny zdobywca Superpucharu Polski, a także wielokrotny uczestnik rozgrywek o puchary europejskie.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało się ostatecznie dopiąć wszelkie sprawy formalne i organizacyjne i będziemy w naszym mieście gościć jedną z najlepszych drużyn piłkarskich w kraju – mówi Maciej Kozicki, prezes KP KSZO 1929. – Jestem przekonany, że będzie to prawdziwe piłkarskie święto w Ostrowcu Św, na które już teraz zapraszam wszystkich sympatyków ostrowieckiego KSZO i zaprzyjaźnionego z nami już od blisko trzech dekad Kolejorza. Dołożymy wszelkich starań, by każdy gość odwiedzający nas z Poznania oraz całej Wielkopolski czuł się w Ostrowcu Świętokrzyskim doskonale.

– Historię Lecha Poznań tworzą jego piłkarze, trenerzy, pracownicy, ale przede wszystkim nasi kibice. Zdawaliśmy sobie sprawę z rangi wydarzenia, jakim są 90. urodziny KSZO i ile one znaczą dla sympatyków obu klubów. Kiedy pojawił się pomysł rozegrania towarzyskiego spotkania między naszymi drużynami, długo się nie zastanawialiśmy. Okoliczności sprzyjają, w pierwszy weekend września przypada przerwa na mecze reprezentacyjne i cieszymy się, że przyczynimy się do uświetnienia tych obchodów – podkreśla dyrektor sportowy Kolejorza, Tomasz Rząsa.

Zarząd Klubu Piłkarskiego KSZO 1929 składa serdeczne podziękowania dla prezesa Lecha Poznań Karola Klimczaka oraz dyrektora sportowego Tomasza Rząsy za zaangażowanie i pomoc przy ustalaniu szczegółów organizacyjnych i logistycznych. Podziękowania również dla najwierniejszych sympatyków Kolejorza i KSZO, bo to także dzięki ich mocnemu wsparciu dojdzie do tego piłkarskiego święta.

Więcej szczegółów dotyczących wrześniowego spotkania będziemy podawali na bieżąco.