KP KSZO 1929 i AP Galacticos Ostrowiec Świętokrzyski łączą siły dla dobra dziecięcej i młodzieżowej piłki nożnej.

Mając na celu poprawę jakości ostrowieckiej piłki nożnej wśród dzieci klub KP KSZO 1929 oraz AP Galacticos, doszły do wspólnego przekonania, że trzeba połączyć siły aby młodzieżowa reprezentacja miasta znów była silna jak za dawnych dobrych lat. Podpisane porozumienie pokazuje że nie ważne są osobiste korzyści i interesy a wspólny rozwój piłki nożnej w naszym mieście. Na jego mocy Akademia Piłkarska Galacticos skupi się na trenowaniu dzieci i młodzieży w wieku od lat 3 do lat 12 i płynnego przekazywania najstarszego rocznika do klubu KP KSZO 1929, który będzie sprawował pieczę nad zawodnikami do wieku seniorskiego.

Podpisy pod porozumieniem o ścisłej współpracy pomiędzy klubami podpisali reprezentujący KP KSZO Prezes Dariusz Ogłaza oraz reprezentujący Akademię Galacticos Prezes Kamil Mroczkowski i V-ce Prezes Krystian Kanarski. Mamy głęboką nadzieję, że ruch ten pozwoli na postawienie ostrowieckiej piłki na jeszcze wyższym poziomie. Wszystkim nam zależy na tym, aby dzieci w Ostrowcu Świętokrzyskim były szczęśliwe, a przede wszystkim grały w piłkę nożną. Dzięki takiemu połączeniu jesteśmy w stanie stworzyć jedną naprawdę silną reprezentację miasta, która będzie godnie dbała o „nasz” wizerunek na arenie krajowej, jak i w przyszłości międzynarodowej.

AP Galacticos od nowego sezonu będzie występowała w specjalnie przygotowanych nowych strojach sygnowanych barwami obu akademii piłkarskich, które z wielką dumą prezentujemy: