W dniu dzisiejszym zarząd KSZO podpisał umowę z nowym szkoleniowcem pomarańczowo-czarnych. Wybór padł na byłego trenera hutniczej jedenastki – Przemysława Cecherza. Posadę obejmie 1 lipca 2021 roku. Nowy trener związał się z KSZO roczną umową z możliwością automatycznego przedłużenia po spełnieniu warunków zapisów umowy.

Cecherz w swojej karierze piłkarskiej występował na pozycji bramkarza w KKS Koluszki, Bałtyku Gdynia oraz chicagowskich klubach polonijnych. Przygodę trenerską rozpoczął w 1996roku w KKS Koluszki. Trener Przemysław Cecherz był także trenerem takich zespołów jak: Start Brzeziny, Górnik Zabrze, Wisła Płock, Hetman Zamość, Tur Turek, Stal Stalowa Wola, Znicz Pruszków, Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Kolejarz Stróże, GKS Tychy, Poroniec Poronin, Raków Częstochowa, Widzew Łódź, KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, Chojniczanka Chojnice, Wieczysta Kraków.

Swój pierwszy sukces osiągnął z Hetmanem Zamość, z którym awansował do „nowej” II ligi w sezonie 2007/08. Kolejne sukcesy to trzecie miejsce w sezonie 2010/11 w grupie wschodniej II ligi ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, przegrywając awans z Wisłą Płock gorszym bilansem bezpośrednich spotkań. Następnie z I-ligowym wówczas Kolejarzem Stróże osiągnął historyczny wynik – czwarte miejsce w sezonie 2011/12, ze stratą zaledwie czterech punktów do drugiej Pogoni Szczecin. Ostatnim klubem w jakim pracował była znana medialnie w Polsce Wieczysta Kraków, w której występują byli reprezentanci polski, m.in. Sławomir Peszko czy Radosław Majewski. Trener Cecherz pracował tam od 1 lipca 2019 roku. Z zespołem z Krakowa w obecnym sezonie osiągnął oszałamiający wynik: Komplet punktów w 22 spotkaniach klasy okręgowej grupy Kraków II, 172 bramki strzelone, zaledwie 6 straconych, zapewniony awans do IV ligi. Do tego rekordowe zwycięstwo z Dąbskim Kraków 15:0. Mimo takich wyników Wieczysta zmienia trenera przed końcem sezonu, gdzie Przemysława Cecherza zastąpił były trener reprezentacji Polski – Franciszek Smuda.

W sezonie 2017/18 w rundzie wiosennej trener Przemysław Cecherz prowadził drużynę KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski w 21 meczach. Z siedemnastu ligowych, dziewięć zakończyło się zwycięstwem, sześć remisem, a tylko dwa mecze porażką. W pucharze wygrał 3 mecze, oraz przegrał finał Okręgowego Pucharu z Wisłą Sandomierz

Zapytaliśmy prezesa KSZO 1929 Dariusza Ogłazę o kilka zdań na temat nowego trenera:

KSZO: Czy trudno było przekonać do powrotu nowego trenera i jak długo trwały rozmowy?

D.O.: trener Przemysław Cecherz zawsze bardzo miło i ciepło wypowiadał się o naszym klubie, oraz bardzo pozytywnie wspominał spędzony tutaj czas. Zawsze podkreślał, że Ostrowieccy kibice żyją piłką nożna. Na pewno pomogło to w negocjacjach. Rozmowy nie były trudne gdyż obydwie strony były chętne do współpracy

Jakie są oczekiwania wobec drużyny na przyszły sezon?

Chcielibyśmy by drużyna prezentowała się bardziej ofensywnie niż w tym sezonie i grała bardziej widowiskowo dla kibiców. Będzie nowy trener, wielu nowych zawodników – czas odpowie na co stać ten zespół. Wierzymy że ciężka praca przyniesie wymierne efekty

Kiedy tak naprawdę zaczął się temat zmiany trenera KSZO?

Bardzo cenię i szanuję warsztat pracy trenera Tadeusza Krawca, jest bardzo dobrym fachowcem dlatego nie chcieliśmy od razu po wyborach zmieniać trenera. Uważamy że to nie On jest winny sytuacji jaką zastaliśmy w klubie a błędy popełnione przy doborze zawodników i budowie drużyny. Chcieliśmy aby wypełnił kontrakt do końca i tak też się stało. Idąc na wybory mieliśmy już z tyłu głowy wizję budowy drużyny na przyszły sezon oraz stylu gry w jakim widzielibyśmy naszą drużynę w przyszłym sezonie. Zwolnienie trenera Cecherza z Wieczystej Kraków sprawiło, że stał się On jednym z głównych kandydatów do objęcia funkcji trenera.

Czy przejmując klub już wiedzieliście ze tak się stanie czy jednak zaważyły inne sprawy pod koniec sezonu?

Po objęciu klubu analizowaliśmy na bieżąco to co dzieje się w drużynie i uznaliśmy, że zespół potrzebuje nowego bodźca. Decyzja była trudna, ale uważamy że podejmując to ryzyko zrobimy krok do przodu. Taką mamy nadzieję a czas pokaże czy to była dobra decyzja.

Dlaczego ostatecznie wybór padł na Przemka Cecherza?

Ponieważ doceniamy jego warsztat, doświadczenie oraz wiemy jak dobra pracę wykonał poprzednim razem w Ostrowcu i liczymy że teraz też tak będzie. A naszą rolą jest stworzenie mu komfortowych warunków pracy.

Trenera Cecherza serdecznie witamy w naszym klubie i życzymy owocnej pracy z KSZO.