W pierwszym meczu barażowym o Centralną Ligę Juniorek U-17 pomarańczowo-czarne uległy UKS-owi Pionier Biała Podlaska 1:8 (1:3) i delikatnie mówiąc mocno skomplikowały sobie drogę do najwyższej klasy rozgrywkowej. Jedyną bramkę dla ostrowieckiej drużyny zdobyła w 32. minucie meczu Patrycja Szymańska.

Splot wielu niekorzystnych sytuacji, zarówno kadrowych, jak i sportowych zmusiły trenera Marcina Wróbla do wielu roszad w wyjściowej jedenastce. Do dyspozycji było zaledwie trzynaście zawodniczek. Z obiegu tuż przed spotkaniem wypadły: Zuzanna Zawadzka (problemy żołądkowe), czyli podstawowy stoper. W meczu nie zagrały również występujące w IV lidze kobiet: Klaudia Rutkowska oraz Klaudia Jędrzejewska. Z racji przepisu, że występować mogą zawodniczki z roczników 2004, 2005, 2006 nie mogły również zagrać Wiktoria Krawczyk oraz Sandra Papierz, które z pewnością wniosły by dużo jakości do drużyny.

Pierwsza odsłona meczu była dość wyrównana. Zarówno KSZO, jak i Pionier miał swoje sytuacje. Jako pierwsze wynik otworzyły przyjezdne, kiedy to błąd naszej obrony wykorzystała Natalia Nestorowicz. Po czterech minutach ostrowczanki wyrównały za sprawą przytomnego zachowania Patrycji Szymańskiej, która przerzuciła futbolówkę nad bramkarzem Pioniera. Niestety, w 38. i w 43. minucie zespół z Białej Podlaskiej ukąsił dwukrotnie przez co schodził na przerwę z dwubramkową przewagą.

O pierwszych minutach drugiej odsłony wolelibyśmy nie pisać. Stracone trzy bramki w odstępie 180 sekund sprawiły, że wiara w korzystny rezultat momentalnie uleciała. Mimo ambicji i kilku okazji, nie udało się już zagrozić bramce strzeżonej przez Weronikę Orzełowską. Ekipa Pioniera wykorzystała praktycznie wszystko to co miała. W 67. minucie po kontrataku na 1:7 gola zdobyła Magdalena Osińska a w ostatniej akcji spotkania wynik na 1:8 ustaliła Ola Glińska.

– Na pewno nie mogę odmówić swojemu zespołowi ambicji i zaangażowania. Uważam, że nie zasłużyliśmy jako zespół na porażkę w takim rozmiarze. Biała Podlaska to klasowy zespół w rytmie meczowym. Przyjechała do nas w mocnym, 18-osobowym składzie. Trener przyjezdnych miał ten komfort i pole do manewru, my natomiast na ławce mieliśmy do dyspozycji jedną dziewczynę z pola. Ubolewam nad tym, ponieważ przy optymalnym składzie mogliśmy dziś pokusił się o fajny rezultat. Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była dobra, mecz był wyrównany i przy odrobinie szczęścia mogliśmy prowadzić. Niestety, szkolne błędy w defensywie spowodowały, że straciliśmy trzy bramki i Biała Podlaska mogła już spokojnie rozgrywać piłkę. Na wyróżnienie z mojej strony zasługują na pewno Maja Zawolik, Maja Kowalska, Patrycja Chojnacka. Naprawdę, mimo tego wyniku, dziewczyny zagrały na solidnym poziomie. W przerwie meczu musiałem dokonać zmiany na pozycji bramkarza. Oliwkę Dykę zastąpiła Weronika Zienkowska. To też troszkę skomplikowało mi sytuację, ponieważ musiałem dokonać w tym momencie jedynej możliwej zmiany zawodniczki z pola, ponieważ Weronika w pierwszej połowie zagrała na środku pomocy. Na rewanż jedziemy z zimną głową. Chciałbym, żeby dziewczyny uwierzyły w siebie, że potrafią grać fajnie w piłkę, bo naprawdę to potrafią. Obserwuje je na treningach, jednak na nasze nieszczęście gramy mało meczów o punkty. Zdecydowanie brakuje rytmu meczowego. Pozostają nam obecnie mecze sparingowe, które, jak wiadomo, nie wywołują takiej motywacji, jak mecze o stawkę– powiedział po meczu trener KSZO, Marcin Wróbel.

5 czerwca 2021 r. – godz. 12:30 – Stadion KSZO

KSZO Ostrowiec Św. – UKS Pionier Biała Podlaska 1:8 (1:3)

Patrycja Szymańska 32′ – Natalia Nestorowicz 28′, 49′, Barbara Maksymiuk 37′, 48′, 50′, Magdalena Osińska 42′, 67′, Aleksandra Glińska 90’+2

KSZO: Oliwia Dyka (46′ Oliwia Koszelak) – Aleksandra Baka, Patrycja Chojnacka, , Maja Kowalska – Sandra Ćwik, Nikola Andrachiewicz, Maja Zawolik, Gabriela Wilczak, Weronika Zienkowska , Amelia Bień – Patrycja Szymańska

Pionier (skład wyjściowy): Weronika Orzełowska – Maja Cieślik, Weronika Korszeń, Patrycja Korszeń, Julia Kurek, Barbara Maksymiuk, Emilia Miąskiewicz, Natalia Nestorowicz, Magdalena Osińska, Aleksandra Ołtuszyk, Milena Różnowicz

Rewanżowy mecz w Białej Podlaskiej rozegrany zostanie w niedzielę, 13 czerwca. O godzinie meczu poinformujemy w osobnym artykule.