Nie zwalniają tempa pomarańczowo-czarni. Już jutro naszych piłkarzy czeka mecz w ramach ćwierćfinału Okręgowego Pucharu Polski, w którym zmierzą się na wyjeździe ze Starem Starachowice.

Gospodarze mierzyli się już z KSZO w tej edycji pucharu, jednak zaznaczyć należy, że ich rywalem była drużyna KSZO II, złożona głównie z juniorów starszych wzmocnionych kilkoma piłkarzami z szerokiej kadry pierwszego zespołu. Podopieczni Arkadiusza Bilskiego wygrali ostatecznie 1:0 po trafieniu Artura Kidonia, choć kończyli mecz w dziesiątkę, po tym, jak czerwoną kartką ukarany został bramkarz Dominik Dziułka. W kolejnej rundzie zielono-czarni pokonali na własnym stadionie ligowego rywala ze Staszowa i w ten sposób zameldowali się w najlepszej ósemce rozgrywek.

Warto zaznaczyć, że dla drużyny ze Starachowic obecny sezon jest dopiero drugim z kolei, w którym rywalizują w rozgrywkach IV ligi świętokrzyskiej. Wcześniej długo występowali w klasie okręgowej, a nawet A-klasie, po tym jak w sezonie 2004/05 wycofali się z rozgrywek ówczesnej V ligi. W obecnym sezonie nasi rywale plasują się na dziewiątym miejscu w ligowej tabeli, nie mając oczywiście żadnych szans na walkę o awans, ale też nie będąc zagrożonym spadkiem. W swoim ostatnim meczu w lidze Star przegrał w Połańcu aż 0:4, zaś jeśli chodzi o starcia domowe, to podopieczni trenera Bilskiego zdołali przed własną publicznością ograć m.in. Moravię Morawica oraz Granat Skarżysko-Kamienna. Zielono-czarni przystąpią jednak do jutrzejszego meczu dość mocno osłabieni – w ostatnim meczu z powodu urazów poza kadrą znaleźli się: Stanisław Sarwicki, Mariusz Fabjański, Adam Hamera, Marcin Chodniewicz oraz Dawid Płatek, a dodatkowo urazu doznał Klaudiusz Marzec. Jakby tego mało, gospodarze nie będą mogli skorzystać z kilku młodych graczy, którzy występowali już w rozgrywkach jako Star II Starachowice.

Wydaje się więc, że pomarańczowo-czarni podbudowani dwoma wygranymi w ostatnich meczach ligowych będą faworytem jutrzejszego starcia, natomiast pod żadnym pozorem nie mogą lekceważyć niżej notowanego rywala. Spotkanie odbędzie się jutro o godzinie 17 na Stadionie Miejskim w Starachowicach. Transmisja z meczu przeprowadzona zostanie na kanale YouTube Staru.