Zarząd KSZO Ostrowiec w dniu dzisiejszym sfinalizował ostatni transfer przed rundą wiosenną III ligi. Do drużyny pomarańczowo-czarnych dołączył pochodzący z Azerbejdżanu 26-letni pomocnik Fuad Bayramov, który związał się z ostrowieckim klubem umową do końca sezonu z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Fuad to bardzo ciekawy zawodnik z bogatym CV. Na swoim koncie ma powołania do młodzieżowej kadry Azerbejdżanu U-19 oraz U-21. W tej drugiej rozegrał dwa spotkania.

Jeśli chodzi o karierę klubową, to nie można zapomnieć o występach w azerskiej oraz gruzińskiej ekstraklasie. Był zawodnikiem Interu Baku, Neftchi Baku oraz Keshla FK. Ostatnio występował w gruzińskim FC Rustavi. Łącznie w tych ligach rozegrał 85 meczów, strzelając 4 gole.

Smaczkiem są również występy w kwalifikacjach do Ligi Europy. Bayramov ma ich na koncie aż 11. W sezonie 2015/2016 w barwach Keshla FK rozegrał pełny mecz i rewanż z Athletic Bilbao w III rundzie kwalifikacji Ligi Europy. Wówczas lepsi okazali się Hiszpanie wygrywając w dwumeczu 2:0.

Fuad od dłuższego czasu trenował już z naszym zespołem, jednak dopiero dziś udało się sfinalizować wszelkie formalności, ponieważ musieliśmy uzyskać dla 26-latka pozwolenie na pracę w Polsce. – powiedział nam dyrektor sportowy KSZO, Sebastian Mazur.

Liczymy mocno na podniesienie jakości drużyny, dzięki takim transferom. A Fuadowi życzymy jak najlepszych występów w naszym zespole!

Witaj na pokładzie Fuad!

Xoş gəlmisiniz və uğurlar Fuad!