W rozegranym dziś meczu kontrolnym piłkarze KSZO Ostrowiec Świętokrzyski bezbramkowo zremisowali z IV-ligowym GKS Nowiny.

Pomarańczowo-czarni, tak jak można było tego oczekiwać, mieli przewagę w starciu z niżej notowanym rywalem, jednak nie potrafili jej udokumentować choćby jednym trafieniem. W 26. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Mateusz Mąka, piłka wpadła do siatki gospodarzy, lecz ze względu na to, że odbiła się po drodze od pleców znajdującego się na spalonym Adriana Gębalskiego, gol nie mógł zostać uznany. Dwie minuty później po fantastycznym podaniu z głębi pola pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy przegrał Kamil Łokieć. Tuż przed końcem pierwszej części gry to gospodarze stanęli przed szansą, lecz po akcji prawą stroną boiska dobijający piłkę gracz czwartoligowca także był na spalonym.

Po zmianie stron do siatki gospodarzy trafił Michał Grunt, ale i jego gol nie został uznany z powodu ofsajdu. Kilkanaście minut później czerwoną kartkę ujrzał Jakub Chrzanowski za krytykę orzeczeń arbitra, a wynik do końcowego gwizdka nie uległ już zmianie. – Pracujemy nad pewnymi rzeczami, niektóre wychodzą, niektóre nie. Na razie wygląda to średnio, ale dla nas najważniejsze było, żeby ten dzisiejszy mecz wybiegać. Zagraliśmy praktycznie na dwie jedenastki, szukaliśmy optymalnego ustawienia – jedynie Julek Tadrowski i Damian Mężyk grali całe spotkanie. Trenowaliśmy jeszcze dziś rano na siłowni, także była to dla nas druga jednostka treningowa. Wiadomo, że wynik jest średni, powinniśmy to spotkanie z zespołem IV-ligowym wygrać, ale zawiodła skuteczność – powiedział bezpośrednio po meczu trener Marcin Sasal.

GKS Nowiny – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:0

KSZO (I połowa): Lipiec – Rząsa, Tadrowski, Mężyk, Ziółkowski – Łokieć, Imiołek, Mąka, Miłek, Pawlik – Gębalski.

KSZO (II połowa): Zacharski – Dereń, Mężyk, Tadrowski, Kaczmarek – Chrzanowski (Łokieć), zawodnik testowany, Trochim, Kasperkiewicz, Bełczowski – Grunt.

Kolejne sparingi naszych piłkarzy zostaną rozegrane w przyszłą sobotę, 1 lutego. Wtedy to na terenie Piłkarskiego Ośrodka Treningowego przy ulicy Kolejowej podejmować będziemy Kamienną Brody (godzina 10) oraz ŁKS Łagów (godzina 12).