W dzisiejszym sparingu rozgrywanym w Lublinie nasz zespół nieznacznie przegrał z Motorem 1:0 (1:0). Zwycięskiego gola dla żółto-biało-niebieskich zdobył Tomasz Brzyski z rzutu karnego.

Mecz z Motorem był bardzo wyrównany. Ekipa KSZO podzielona na dwie jedenastki dzielnie stawiała opór bardzo mocnemu zespołowi z Lubelszczyzny. W 28. minucie po dośrodkowaniu Brzyskiego piłka trafiła w rękę Jakuba Kapsy. Sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał popularny „Brzytwa”. W zespole Motoru zagrał nowo pozyskany z KSZO – Michał Grunt, jednak nie miał zbyt wielu sytuacji. Ostrowczanie mogli pokusić się o wyrównanie lub nawet prowadzenie do przerwy meczu, jednak dwóch doskonałych okazji nie wykorzystał Krzysztof Zawiślak, który przebywa obecnie na testach w naszej drużynie.

Po zmianie stron ostrowczanie przejęli inicjatywę. Niestety, pomimo wielu sytuacji nie udało się doprowadzić do remisu.

Komentarz trenera Marcina Wróbla po meczu z Motorem: Ogólnie jestem zadowolony ze sparingu. Można powiedzieć, pierwsze koty za płoty. Zagraliśmy z naprawdę dobrą drużyną. Motor wyszedł praktycznie najmocniejszym składem, a mimo to nie zagroził jakoś specjalnie naszej bramce. No poza tą sytuacją z 28. minuty, kiedy straciliśmy gola z rzutu karnego. Ale tej ręki mojego doświadczonego zawodnika Jakuba Kapsy we własnym polu karnym można było uniknąć. Ale szkoda, stało się. Mimo utraty bramki nie byliśmy gorszą drużyną. Szkoda trzech niewykorzystanych „setek” w drugiej części meczu. Jestem jednak bardzo podbudowany dzisiejszą grą. Widziałem jak moim chłopakom zależy na tym by się dobrze pokazać. Wyciągamy wnioski i pracujemy dalej. Jestem optymistycznie nastawiony do dalszych przygotowań. Jeśli chodzi o ocenę testowanych piłkarzy, to mogę powiedzieć, że jedni się bardziej przybliżyli do gry w naszym klubie, drudzy mniej. Myślę, że wszystko powinno się wyjaśnić do końca tego tygodnia i wszelkie ruchy transferowe zostaną dopięte po sobotnim meczu ze Stalą Stalowa Wola. 

10 lipca 2019 r. – godz. 11:30 – boczne boisko Areny Lublin

Motor Lublin – KSZO Ostrowiec Św. 1:0 (1:0)

1:0 Tomasz Brzyski 28′ (k.)

KSZO (1.połowa): Paweł Lipiec – Kamil Łokieć, Illja Tymoszenko, Damian Mężyk, Piotr Stefański – Marcin Kaczmarek, Jakub Kapsa, Emil Więcek, Bartłomiej Smuczyński – Krzysztof Zawiślak, Kamil Uciński

KSZO (2. połowa): Maciej Bąbel – Dominik Cheba, Maciej Miłek, Damian Mężyk, Kacper Ziółkowski – Kamil Bełczowski, Jan Imiołek, Fabian Burzyński, Bartłomiej Smuczyński – Krystian Peda, Jakub Chrzanowski.

W dniu jutrzejszym nasi piłkarze wybiorą się do Opatowa na mecz kontrolny z miejscowym OKS-em. Początek meczu o godzinie 17:00.