W dzisiejszych meczach kontrolnych rozgrywanych w Staszowie nasi piłkarze najpierw ulegli II-ligowej Siarce Tarnobrzeg 1:3 (0:0), a potem ograli Pogoń Staszów 1:0 (0:0). Trener Marcin Wróbel w obu meczach wystawił mieszane składy. W drużynie KSZO zabrakło kilku kluczowych zawodników.

Jak wiadomo, po odejściu Konrada Zacharskiego włodarze klubu muszą szukać nowego bramkarza. W dzisiejszych sparingach z dobrej strony pokazał się testowany 27-letni golkiper, Paweł Pawlus z Sokoła Sieniawa. Na pozycji lewego obrońcy zagrał także Filip Rogoziński ze Zdroju Busko-Zdrój. Najbliższe sparingi powinny dać odpowiedź czy obaj zasilą nasz klub.

Trener Marcin Wróbel, w związku z brakiem braci Gruntów, Stanisława Sarwickiego, Piotra Jedlikowskiego czy Kamila Dziadowicza postanowił przyjrzeć się ostrowieckiej młodzieży. Stąd w obu meczach wystąpili tacy piłkarze jak Michał Wróbel, Hubert Sobczyk oraz Jakub Osowski. Ten ostatni zdobył jedyną bramkę dla KSZO w meczu z Pogonią Staszów.

Jak deklaruje trener KSZO, w tej chwili kluczowe jest pozyskanie nowego bramkarza. Co do testowanego napastnika Damiana Kupisza, temat pozostaje zamknięty.

Sparing nr 1 – Staszów – godz. 12:30

Siarka Tarnobrzeg – KSZO Ostrowiec Św. 3:1 (0:0)

Bramki: Kubowicz 47′, Sitek 62′, 73′ – Mężyk  68′

 

Sparing nr 2 – Staszów – godz. 14:00

Pogoń 1945 Staszów – KSZO Ostrowiec Św. 0:1 (0:1)

Bramka: Jakub Osowski 10′