Piłkarki KSZO po raz pierwszy w obecnych rozgrywkach zaznały goryczy porażki. W potyczce z Hetmankami Włoszczowa nasz zespół uległ 1:3 i utracił pozycję lidera.

Mecz lepiej rozpoczęły pomarańczowo-czarne, gdyż już w 6. minucie po składnej akcji Zuzanna Dudek wyprowadziła KSZO na prowadzenie. Niestety, z czasem było już tylko gorzej. Niefrasobliwość w obronie i masa niedokładnych podań sprawiły, że Hetmanki na dobre zadomowiły się na naszej połowie. W efekcie czego padły dwa gole dla drużyny z Włoszczowy – najpierw w 26. a następnie w 35. minucie, po błędach naszej defensywy. W 38. minucie kapitalną okazję miała Anna Nowak, niestety jej strzał głową wylądował na poprzeczce…Do przerwy więc nasze dziewczyny schodziły przegrywając 1:2.

Po zmianie stron przez pierwszy kwadrans obraz meczu nie zmieniał się. Wciąż stroną dominującą były przyjezdne. Później nasze dziewczyny zaczęły stwarzać zagrożenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego z 59. minuty na gola mogła zamienić jedna z naszych zawodniczek, ale główkowała wprost w ręce bramkarza gości. Niestety ta sytuacja zemściła się sześć minut później kiedy napastnik Hetmanek przelobował Olę Szwagierczak i w zasadzie było po meczu.

Ogólnie rzecz biorąc, Hetmanki sprawiały bardzo pozytywne wrażenie. Biorąc pod uwagę fakt, że w dzisiejszym meczu z KSZO straciły dopiero pierwszą bramkę w lidze świadczy, że jest to poważny kandydat do awansu do II ligi. KSZO brakowało doświadczenia i wyrafinowania. Trzymamy jednak kciuki i życzymy powodzenia w kolejnych meczach!

23 września 2018 r., godz. 11:00 – Ostrowiec Św., ul. Kolejowa

KSZO Ostrowiec Św. – Hetmanki Włoszczowa 1:3 (1:2)

1:0 Zuzanna Dudek 6′

1:1 zawodniczka nieznana 26′

1:2 zawodniczka nieznana 35′

1:3 zawodniczka nieznana 65′

KSZO: Szwagierczak – Bernat, Barańska, Duda, Dębowska – Dudek, Jurecka, Wiśnios, Stępień, Nowak – Bajak. Na zmianę weszły: Borek, Rutkowska, Chaber, Zięba